Centrum tokarskie

W naszym nowoczesnym warsztacie kładziemy nacisk na najwyższą jakość i precyzję świadczonej przez nas usługi toczenia CNC, dlatego pracujemy na wielozadaniowych centrach tokarskich. Zastanawiałeś się nad tym, jak powstają niezwykle dokładne, tworzone z zachowaniem najmniejszych detali i trwałe części maszyn, które napędzają rozwój przemysłu? Kluczem do sukcesu jest zaawansowana technologia toczenia CNC, a my jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie.

Bardzo precyzyjna metoda obróbki skrawaniem

Toczenie CNC to bardzo precyzyjna metoda obróbki skrawaniem powierzchni metalowych i stalowych. Precyzja cięcia jest uzyskiwana za sprawą nowoczesnych tokarek CNC sterowanych komputerowo. Toczenie CNC jest gwarantem szybkości, efektywności, elastyczności i powtarzalności produkcji. Precyzja oraz powtarzalność toczenia sprawiają, że podczas całego procesu oszczędza się mnóstwo materiału i można go wykorzystywać do produkcji seryjnej.

Nowoczesne centra tokarskie – serce i duma naszej firmy

Używane przez nas centra tokarskie to nowoczesne, wielozadaniowe maszyny CNC, które pozwalają na wydajne i bardzo dokładne toczenie metalowych elementów. Takie maszyny nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie mają sporą przestrzeń roboczą. Dzięki nim jesteśmy w stanie wykonywać zlecenia o różnym poziomie trudności – od prostych elementów po zaawansowane konstrukcje. Nie straszne są nam nawet najbardziej wymagające zadania.

Jednak nawet najlepszy warsztat z centrami tokarskimi nie miałby prawa bytu bez wykwalifikowanych pracowników, dlatego do ich obsługi zatrudniamy wyłącznie najlepszych fachowców z branży zajmujących się obróbką CNC. Za każdym z nich stoi bogate doświadczenie i obszerna wiedza o toczeniu. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta, dlatego dbamy o każdy szczegół i dokonujemy kontroli jakości na każdym etapie produkcji. Oprócz toczenia wykonujemy też frezowanie, gwintowanie czy wiercenie.

Jak przebiega proces toczenia w centrum tokarskim?

Wiemy już, żetoczenie odbywa się w profesjonalnym warsztacie wyposażonym w najlepszej jakości centra tokarskie, ale na czym dokładnie polega? W skrócie, na obracaniu się obrabianego elementu (np. pręta metalowego) pod wpływem narzędzi tnących, które przemieszczają się wzdłuż elementu, usuwając materiał i nadając mu określony kształt. Przed rozpoczęciem prac należy obrabiany przedmiot umieścić w centrum tokarskim.

Operator steruje tym procesem za pomocą komputerów, które przekazują odpowiednie instrukcje do maszyny CNC. Jego zadaniem jest między innymi wpisanie odpowiednich parametrów skrawania z uwzględnieniem chropowatość powierzchni, twardość i rodzaju materiału poddawanego obróbce. Automatyzacja toczenia sprawiła, że proces ten przebiega prościej, szybciej, sprawniej i z zachowaniem nawet najmniejszych detali.

Skontaktuj się z naszą firmą!

Zatem jeśli zależy Ci na precyzji i jakości wykonania elementów metalowych, to nasz warsztat z centrami tokarskimi jest idealnym miejscem, w którym powinieneś zrealizować swój projekt. Skontaktuj się z nami już dziś telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza, a nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i przygotują indywidualną ofertę, która będzie dostosowana do potrzeb twojej firmy. Razem stworzymy doskonałe rozwiązania, które spełnią twoje oczekiwania!