Frezowanie CNC

 

Szybko, sprawnie i skutecznie realizujemy usługi toczenia i frezowania. Oferujemy profesjonalne frezowanie CNC, wykorzystując ku temu najnowocześniejsze technologie, które zapewniają doskonałe rezultaty i zadowolenie klientów. Zapewniamy wysoką jakość oferowanej usługi, atrakcyjne ceny i terminowe realizacje zleceń.

Co to jest frezowanie CNC?

Frezowanie CNC to zaawansowany technologicznie proces obróbki skrawaniem, podczas którego wykorzystuje się komputerowo sterowane frezarki CNC. Metoda ta ma wiele zalet. Z jej pomocą można dokonywać obróbki mechanicznej różnych materiałów, począwszy od metalu, stali i tworzywach sztucznych, a skończywszy na drewnie. Popularność tej technologii wynika z tego, że umożliwia ona niezwykle dokładne usuwanie materiału z przedmiotu obrabianego przy użyciu specjalnych narzędzi tnących zwanych frezami.

Cyfrowe sterowanie gwarantuje zegarmistrzowską wręcz precyzję obrabiania oraz powtarzalność operacji, co przekłada się na dobrą jakość wykończenia detali i zarazem nie obniża jakości samej produkcji. Dzięki temu jako klient otrzymasz produkt o ściśle określonych wymiarach i kształcie. Dokładne określenie parametrów pozwala nie tylko na idealne odwzorowanie projektu, ale również zaoszczędzenie na ilości zużytych materiałów.

Różnice między frezowaniem CNC a toczeniem

Nasza firma realizuje zarówno usługi frezowania CNC, jak i toczenia. Choć obie te techniki są stosowane w celu obróbki materiałów, to jednak różnią się od siebie pod wieloma względami. Podczas frezowania ostrze porusza się w ruchu obrotowym, a obrabiany materiał posuwiście. Głównym celem frezowania jest stopniowe oddzielanie mniejszych skrawków od dużego elementu. Kończy się ono wówczas, gdy zostanie uzyskany pożądany kształt. Frezowanie umożliwia też obróbkę trójwymiarową i jest przeznaczone do obrabiania powierzchni płaskich i kształtowanych, np. kół zębatych. Warto nadmienić, że frezowanie CNC wykorzystuje ostrza o różnych kształtach i wielkościach, co daje możliwość wykonywania bardziej złożonych operacji obróbczych.

Zupełnie inaczej przebiega toczenie CNC, za pomocą którego nadaje się kształty powierzchniom brył obrotowych. Podczas zastosowania tej komputerowej metody obróbki materiału ostrze nie porusza się, a robi to jedynie przedmiot obrabiany. To odwrotnie, niż w przypadku frezowania. Oddzielnie warstwy materiału następuje za pomocą noża tokarskiego. Co istotne, w trakcie tej obróbki skrawaniem używane jest narzędzie o jednym ostrzu, czyli znów inaczej niż w czasie frezowania. Na skutek toczenia uzyskujemy detal o kształcie kulistym, walcowatym lub stożkowym. Toczenie CNC jest wręcz idealne do wykonywania obróbki obwodowej, takiej jak wytaczanie i toczenie cylindryczne.

Dlaczego warto zdecydować się na zlecenie obróbki naszej firmie?

Frezowanie i toczenie to obecnie najbardziej efektywne i wszechstronne metody obróbki materiałów. Podsumowując, dzięki zastosowaniu tej technologii możemy zapewnić wyjątkową precyzję i dokładność wykonywania zleconych projektów, a także szybkość oraz wydajność. Jej zaletą jest też uniwersalność i znaczna optymalizacja kosztów.

Zatem nie zwlekaj i już teraz skontaktuj się z nami, żeby ustalić szczegóły zamówienia. Zaufaj naszej profesjonalnej firmie i skorzystaj z doświadczenia oraz najnowocześniejszych technologii w dziedzinie frezowania oraz toczenia CNC.